Kraj podpoří zemědělské akce

12.02.2016 14:51

Zlínský kraj i letos podpoří konání

zemědělských akcí

 

Zlínský kraj i v letošním roce podpoří aktivity okresních agrárních komor. Server Zlin.cz o tom informovala mluvčí hejtmanství Renata Janečková.

Vchod pro mnohahlavá stáda byrokratů a jejich živitelů

 

Právě podpora zemědělských akcí byla hlavním tématem pracovní schůzky zástupců čtyř okresních agrárních komor působících ve Zlínském kraji s představiteli Zlínského kraje. "Kromě akcí plánovaných na letošní rok jsme na schůzce vyhodnotili také aktivity okresních agrárních komor konané loni," doplnil náměstek hejtmana Ivan Mařák, který má ve své gesci oblast rozvoje venkova.

 

Okresní agrární komory prosazují a obhajují zájmy svých členů, poskytují poradenství a informační služby a jsou partnerem obcí i dalších objektů v oblasti rozvoje venkova. Mezi nejviditelnější aktivity okresních agrárních komor ve Zlínském kraji patří každoročně pořádané tradiční akce určené pro širokou veřejnost, které mají za cíl propagovat činnost a výrobky regionálních zemědělců a producentů potravin.

 

Agrární komora Valašska pořádá v Prlově Ovčácký den na Valašsku, jenž je zaměřen na propagaci chovu ovcí spojenou s ochutnávkou a prodejem jehněčích a skopových specialit. Letošní termín akce je stanoven na sobotu 25. června. O 14 dní dříve, tedy v sobotu 11. června, uspořádá Okresní agrární komora Kroměříž zemědělskou výstavu v Kroměříži. Tato komora je také organizátorem Dožínek Zlínského kraje v Kroměříži. Ty se uskuteční v sobotu 20. srpna. Ve stejný den budou v Polešovicích slavnostně vyhlášeny výsledky soutěže TOP víno Slovácka, jejímž smyslem je ocenit nejlepší regionální výrobce vína. Připravuje ji Agrární komora Uherské Hradiště. Poslední z plánovaných akcí – předání ocenění Perla Zlínska za nejlepší potravinářské výrobky firem ze Zlínského kraje – chystá Agrární komora Zlín na sobotu 1. října. Zlínský kraj konání všech těchto akcí finančně podpoří.

Zdroj a autorka: Zlín - Irena Frolová

Velká holka