Moravská stezka

03.03.2015 15:07

Podnikatelé z okolí Otrokovic a Napajedel

 se mohou zapojit do projektu Moravské stezky

Foto: MěÚ Otrokovice
 
 Zdroj a autor: Irena Frolová, Zlín.cz
 

OTROKOVICE - Možnost stát se partnerem a zapojit se do projektu Moravské stezky mají podnikatelé z Otrokovic a Napajedel. Serveru Zlin.cz to řekla mluvčí města Romana Stehlíková.

Prezentace projektu se uskutečnila za účasti Jaroslava Martinka z Asociace měst pro cyklisty, cyklokoordinátorky našeho města Renáty Krystyníkové a představitelů městské samosprávy Otrokovic. Projekt cestovního ruchu Moravské stezky má přesvědčit cykloturisty o návštěvě moravských cyklostezek, a připomenout, že nabízí výbornou možnost jak aktivně strávit volný čas s rodinou a blízkými. Je postaven na čtyřech pilířích. Zaručuje bezpečnou kvalitní infrastrukturu, kvalitní služby na trase pro cyklisty, dobré ubytování, stravování a zážitky.

"Cykloturistika se dostává více a více do podvědomí lidí, kteří chtějí strávit aktivní dovolenou. Projekt Moravské stezky nemá být jen o tom, že cykloturista projede stezku z bodu A do bodu B, ale má být také o tom, že se u nás zastaví, dobře se nají, napije, ubytuje a odnese si zážitky v podobě dalších aktivit, které okolí nabízí," informovala Renáta Krystyníková.

Kromě gastronomických zážitků na cyklisty čekají hrady, zámky, tvrz, muzea, zoo, plavba lodí po Baťově kanále, řeka Morava, řeka Dyje, minikáry, lanová centra, aquaparky, skanzeny, naučné trasy a mnoho dalšího.

Moravské stezky s podtitulem Cyklostezky plné zážitků nabízejí otevřené možnosti pro všechny podnikatele sídlící v blízkosti moravských cyklostezek. "Zapojit se mohou například zajímavým nápadem, jak celý projekt obohatit nebo konkrétní nabídkou cykloturistům. Výsledkem bude propagace na letácích, webových stránkách Moravské stezky, a tím pádem vyšší návštěvnost v jeho podniku," doplnil národní cyklokoordinátor Jaroslav Martinek.