Napajedla - dny evropského dědictví

09.09.2015 14:38

Dny evropského dědictví otevřou

v Napajedlích brány památek

 

Brány nejzajímavějších památek se otevřou v sobotu veřejnosti v Napajedlech na Zlínsku. Dny evropského dědictví v Napajedlech se konají každoročně v září, sdělila serveru Zlin.cz mluvčí napajedelského klubu kultury Kateřina Barešová.

 

Lidem se otevřou nejzajímavější památky, budovy, objekty a prostory včetně těch, které jsou jinak veřejnosti zčásti nebo zcela nepřístupné. „V sobotu se vrámci Dnů evropského dědictví otevřou některé památky i muzeum v Napajedlech,“ uvedla Barešová.

 

Zdarma může veřejnost navštívit věž radnice, která nabízí vyhlídky na město. Možné to bude od 14. do 17. hodiny. „Kostel svatého Bartoloměje bude zpřístupněn k prohlídce od 9. do 17. hodiny za dobrovolné vstupné,“ doplnila Barešová.

 

Muzeum Napajedla zve ke zhlédnutí stálých expozic Hřiště hraček, Fatra v čase, Příběh města a Příběh továrny Slavia a dočasné výstavy Jen Gemrot a Petr Holub za snížené vstupné v čase od 9. do 17. hodiny. „Zámek Napajedla otevře své brány k prohlídkám také za snížené vstupné od 10. do 16. hodiny,“ dodala Barešová.

 

Zdroj a autor: Zlín.cz -  Irena Frolová