Napajedla - pěšky do Jerusalema

09.02.2016 15:19

Mladý poutník povypráví

o své pěší cestě do Jeruzaléma

O své čtyřicetidenní pouti do Jeruzaléma přijede do Napajedel povyprávět mladý student žurnalistiky Ladislav Zibura. Serveru Zlin.cz to řekla Alžběta Medlová z Klubu kultury Napajedla.

Foto: Klub kultury Napajedla

Foto: Klub kultury Napajedla

 

Se svou show jezdí Zibura po celé republice a během tří měsíců už jeho projekci nazvanou 40 dní pěšky do Jeruzaléma vidělo kolem osmi tisíc lidí. V pátek 19. února ve 20.00 vystoupí v Kině Napajedla. "Diváci budou mít jednu z posledních možností Ziburovu show vidět naživo. Usměvavý mladík se na jaře chystá opět odejít – tentokrát pěšky do Afriky," podotkla Medlová.

 

Když se dvaadvacetiletý student žurnalistiky a ekonomie Ladislav Zibura vydal z tureckého Edirne na pěší pouť do Jeruzaléma, netušil, co ho čeká. Zkušenosti z poutí do Říma a Santiaga de Compostela ho naučily, že nejlepší je putovat bez mapy a být odkázaný jen na pomoc místních. "Člověk nemůže poznat zemi lépe, než když ji projde sám a pěšky. Samota ho nutí k tomu, aby se bavil s místními – a to je v případě muslimského Turecka a převážně židovského Izraele mimořádně inspirativní," konstatoval Zibura.

 

O své cestě ještě půl roku po návratu skoro nemluvil, ovšem pak se z něj díky projekcím a zájmu médií během pár měsíců stala poutnická hvězda. Lidé si mladého poutníka oblíbili pro jeho humor a nadhled, se kterým vypráví o svých omylech, průšvizích a neuvěřitelných setkáních. Vstupné na jeho přednášku je sto korun, studenti, senioři a ZTP zaplatí o dvacet korun méně.

 

Zdroj a autorka: Zlín - Irena Frolová