Napajedla - přednáška o Vietnamu

28.01.2015 15:02

Napajedelský klub kultury nabídne přednášku

 o Vietnamu

Ilustrační foto (Foto: Klub kultury Napajedla)
Zdroj: Irena Frolová, Zlín.cz

      Vietnam bude hlavním tématem přednášky, kterou v sobotu v Kině Napajedla nabídne Klub kultury Napajedla. Přednášku Vietnamská dobrodružství povede Pavel Hlaváček, uvedla serveru Zlin.cz mluvčí klubu kultury Kateřina Barešová.

     Přednáška začne v 19:00. „Návštěvníky čeká projekce fotografií s povidáním o cestování po bitevních polích indočínské války, o návštěvě katolických kostelů a účasti na tradiční vietnamské svatbě, o rozhovorech s viatnamskými umělci a studenty a mnoho dalšího,“ vyjmenovala Barešová.

     Uskuteční se také malá výstava plakátů nejen vietnamské válečné propagandy, map jihovýchodní Asie a severního Vietnamu a pohlednic, které jsou kopiemi válečné propagandy. „Vstupné je dobrovolné,“ doplnila Barešová.

     Pavel Hlaváček se narodil v roce 1980 ve Zlíně a vystudoval politologii v Olomouci a post-graduálně v Plzni. Zajímá se o roli USA v regionu východní Asie. Vietnam navštívil celkem čtyřikrát, naposledy loni v létě. V minulém roce také vydal knihu Vymaňování USA z vietnamské války.