Napajedla - výstava včelařství

03.04.2015 13:46

Nová výstava připomene 110 let 

včelařství v Napajedlích

Obr.: Včelaři Napajedla

Zdroj a autor: Irena Frolová, Zlín.cz

 

 

Muzeum Napajedla zahájí ve čtvrtek 2. dubna výstavu nazvanou 110 let včelařství v Napajedlích. Serveru Zlin.cz to oznámila Kateřina Barešová z Klubu kultury Napajedla.

 

Včelařská výstava zavede návštěvníky do dávné i nedávné minulosti napajedelského včelařství. Napajedelská včelařský spolek si výstavou připomene 110 let od svého vzniku.

 

Moderní audiovizuální zařízení výstavního sálu Muzea Napajedla umožňuje netradičním způsobem přiblížit návštěvníkovi, jak se včelařilo v dávné minulosti. "Na výstavě představíme i minulost nedávnou a velmi zajímavě bude zobrazeno současné včelaření. Návštěvník se seznámí s moderním způsobem včelaření a získáváním medu a jiných včelích produktů. Výstava je určena pro širokou veřejnost, včelaře a školní mládež," uvedl kurátor výstavy Ladislav Žaludek.

 

Vernisáž výstavy je připravena na čtvrtek 2. dubna v 19 hodin v prostoru výstavního sálu Muzea Napajedla a expozice bude k vidění do 26. dubna. Nad výstavou převzala záštitu starostka města Napajedla Irena Brabcová. Pro zájemce bude připravena k prodeji i brožura o včelařství v Napajedlích a včelí produkty.

 

Rozvoj včelařství nastal v moravských zemích v druhé polovině 19. století. A Napajedla nebyla výjimkou. V roce 1905 byla povolena Zemským ústředním spolkem včelařským pro Markrabství Moravské činnost Včelařského spolku v Napajedlích.

Repro: Včely 38