Nepanikařit

29.10.2017 10:24

nepanikařit a nedělat ukvapené soudy ani rozhodnutí


Jaroslav Kánský, emeritní předseda Klubu seniorů ČSSD

 

NENÍ TO TO, CO JSME OČEKÁVALI, ani to v co jsme věřili. Prohrané volby jsou vždy tématem k zamyšlení. Nicméně to zamyšlení by nemělo být pouze hledáním viníka. Naše strana dlouhodobě trpí rozhádaností, neschopností se semknout ve víře v program a potřeby občanů. V naslouchání svým členům. Hodně členů strany nešlo k volbám a troufám si říct, že někteří, doufám pouze někteří, volili jiné strany. Ti by měli by být poctiví, dokončit svoje rozpolcení a ze strany odejít.

https://1gr.cz/fotky/idnes/17/062/cl6/ZT6c0719_103635_9582561.jpg

Repro: Babišoviny

 

Teď se ozvaly opět hlasy z krajů, které vidí chybu především ve vedení strany. Měly by však přiznat svůj podíl na prohře, především to, že ve svém působišti také zřejmě neodvedly perfektně a beze zbytku svou práci, jak říkají koňáci.

 

Nejenom vedení, ale všichni bychom si měli rozmyslet jakékoliv svádění prohry na jednoho a to na Bohuslava Sobotku. Osobně jsem přesvědčen, že i přes chyby, kterých by se možná dopustil ve stejné situaci kdokoli z nás, je významnou sociálnědemokratickou postavou. Možná jednou z mála, která je se stranou spjata především ideologicky.

 

Volání po co nejrychlejším mimořádném sjezdu by nemělo být signálem k vyřizování účtů. Měli bychom být opatrní a zejména pravdiví. Ano, je třeba se sejít a rozhodnout, jak dál. Měli bychom opravdu udělat kvalitní analýzu a nejenom z centra – každý kraj zvlášť. Také každý kraj by na tomto mimořádném setkání měl podat zprávu, co udělal pro volby. Jaké postavil kandidáty. Nemusíme se jistě navzájem přesvědčovat, že v některých krajích jsou naši kandidáti dlouhodobě neprůchodní.

https://www.cssd.cz/data/images/zk-kraj-konf15.jpg

Repro: ČSSD

 

Měli bychom se do budoucna vystříhat takových úletů, které zejména v atmosféře marketingově silných protihráčů, jsou kontraproduktivní. Vše se nechá zneužít. I dobrý úmysl, když se o něm začne nepravdivé tvrdit, že je loupeží století.

 

Závěrem: Čeká nás hodně práce. Jistě přijdou nové tváře do vedení strany. Stejně tak bude zřejmě nezbytné udělat podobné kroky v krajích. Jenom si nemysleme, že jenom totální výměna lídrů, nebo celých vedení by nám přinesla úspěch. Chuť samotná nestačí. A především! Dobře si rozmysleme, zda je pro nás zdravější opozice s časem pro konsolidaci, nebo účast na něčem, co může být totálním propadákem.

Zdroj: ČSSD

Repro: ČSSD Litoměřice

 
HLAS LIDU, HLAS BOŽÍ. JEDEN ZE SLUŠNÝCH DISKUSNÍCH PŘÍSPĚVKŮ:

soudy ani rozhodnutíhttps://g.denik.cz/55/df/karel-chrastina_denik-630.jpg


PaedDr. karel Chrastina 


Změnit vedení je jedna věc, ta druhá - důležitější - je umět nejdříve odpovědět na otázku - kudy chce ČSSD pokračovat? Dodnes jsem si nevšiml, že by se v této partaji někdo takovými věcmi zabýval. A jak známo, když nevíme, kam jdeme, cíle se nám těžko podaří dosáhnout, neřku-li s lidmi, kteří stranu na scestí přivedli. Ne všichni jsou schopni sebereflexe. Právě ti, kteří jí naprosto schopni nejsou, se drží statu quo nejurputněji, neboť jim nejde o řešení, ale jen a pouze o vlastní prospěch.

Zdroj: Babišoviny (idnes)