Církevní veřejné vysoké školy - další z mnoha přešlapů ministra školství Josefa Dobeše

04.07.2011 14:35

Marcel ChládekMédii proběhl záměr ministra školství Josefa Dobeše o zařazení církevních vysokých škol jako samostatné kategorie veřejného vysokého školství. Po zkušenostech s ministrem Josefem Dobešem si myslím, že odborná veřejnost může být zcela klidná. Je to podle mého názoru jen další ze zkušebních balónků Josefa Dobeše, který je vypouští namísto věcných záměrů.

 
 

Nápad ministra Dobeše považuji za nesmyslný, i vzhledem k tomu, že jej přednesl v době razantních škrtů ve státním rozpočtu, které se bohužel velmi výrazně dotkne i kapitoly školství. I odborná veřejnost navíc kritizuje fakt, že je vysokých škol v České republice přebytek. Církevní školy podle mne nemají ve veřejném školství co dělat, pokud církve podobný záměr mají, měly by mít tyto školy formu status soukromé vysokoškolské instituce.

Tento nápad ministra Josefa Dobeše je dalším, který je naprosto mimo rámec koncepce školství. Najevo nám to dává i tím, že o tom neinformoval ani svého náměstka pro vysoké školy prof. Ivana Wilhelma.

 

Marcel Chládek, stínový ministr školství za ČSSD

 

Komentáře:

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek