Činnost sociální demokracie v Napajedlích byla na jaře roku 1990 obnovena po čtyřiceti letech nucené nečinnosti. U zrodu místní organizace stáli lidé - aktivní členové strany až do jejího zrušení a sloučení s KSČ (1948). Sociální demokraté mívali silnou závodní organizaci v n.p. Fatra; v minulosti hráli významnou roli při řízení jak této firmy, tak napajedelské radnice. Na obnovení místní organizace (MO) ČSSD měli největší podíl přátelé Jaroslav Toufar starší, František Šenkyřík, Milan Vykoukal, Květoslav Nádeníček, Bohumil Pavlů, Ladislav Pšenčík, František Šesták. Postupně se k nim přidali lidé mladší generace jako jsou Svatopluk Solecký, Pavel Fojtů, Jaroslav Kříž, Stanislav Odstrčilík a další.
 

     V průběhu roku 1990 se členové naší MO aktivně zapojili do činnosti okresní organizace ve zlínském okrese. V okresní a krajské organizaci naši členové zastávali a stále zastávají řadu významných funkcí.


     MO ČSSD v Napajedlích tak navázala na bohatou a dlouhou existenci místní organizace sociálních demokratů v tomto městě v době plně demokratické první republiky {tehdy Napajedla tvořila kulturní a správní centrum oblasti, m.j. coby sídlo soudního okresu} a krátkého období oktrojované národně-frontovní demokracie po druhé světové válce.